Tanulástechnikai Workshop
alapok
Kiknek ajánlom ezt az egynapos workshopot?
• szülőknek, akik szeretnének segíteni gyermeküknek a tanulásban és ehhez keresnek hatékony, eredményes módszereket
• felsőoktatásban tanuló diákoknak, akik szeretnének gyorsabban, eredményesebben tanulni, zhk-ra, vizsgákra készülni
• szakembereknek, akik szeretnének megismerkedni a gyorsított tanulási technikák alapjaival, elméletével és gyakorlatával, hogy beépítsék ezeket az ismereteket a mindennapi tanítási munkájukba.
• felnőtteknek, akik újra iskolapadba kerültek és munka mellett tanulnak és keresik a gyors, hatékony megoldásokat
A workshop célja
A workshop célja, hogy a résztvevők megismerjék a legújabb kutatásokon alapuló tanuláselméletet a tanulási stílusok és a hatékony tanulás összefüggéseiről, a gyorsított tanulási modell alkalmazásáról.
Saját élményű gyakorlatok során olyan módszertani pluszt kapjanak, amivel a kognitív tanulás hatékonyságát nagymértékben emelni tudják.
A workshop rövid ismertetése
Ahhoz, hogy a tanulás zökkenőmentes és hatékony legyen, ismernünk kell a saját tanulási stílusunkat. Mily módon vesszük fel az információkat. hogyan raktározza azokat az elménk, milyen a tanulási környezet, milyen eszközöket és módszereket tudunk alkalmazni a hatékony tanulás során.
A modern kutatási eredmények alapján összeállított tanulási technikák tárházát nyújtja a workshop.
A workshop tematikája
A hatékony tanulási modell szerint a sikeres tanulási folyamat három záloga:
1. A tanulási környezet. Az a hely, ahol a tanulás történik. Ez támogató vagy inkább visszahúzó? Milyen legyen? Mire van szükség?
2. A tanuló személy. Ez a rész arról szól, aki tanul. Hogyan működik? Milyen az optimális tanulási állapota? Ezt hogyan, milyen módon lehet elérni?
3. Eszközök a tanulásban. Ahogyan és amivel tanulunk. Alkalmaz-e a tanuló tanulási profiljának megfelelő eszközöket a tanulás során vagy még mindig a régi magolós módszert alkalmazza, ami nem túl eredményes? A személyre szabott eszközök alkalmazása hatékonyabb tanulást eredményez.
A hatékony tanulási modell tanulási ciklusa:
1. Kódolás. Hogyan veszi fel az elme az információkat? Teljes tanulási profil elkészítése, ki, hogyan kódol eredményesen.
2. Áttekintés. Aktív feldolgozással megkétszerezhető a tanulás hatékonysága. Milyen gyakran és hogyan érdemes ismételni ahhoz, hogy a tanultak megmaradjanak és bármikor előhívhatóak legyenek (pl. felelés, dolgozat)
3. Gyakorlás. A koncepciók és a technikák gyakorlatba való átültetése azonnal visszajelzést ad arról, hogy hol tart a tanuló.
A workshop időtartama: 8 óra (9.00-16.00)
Időpontok és helyszínek:
. Szervezés alatt